Spoznajte bogastvo rastlinske in živalske raznolikosti polotoka Pelješac! To je slika eksplozije življenja, ki nastane z združitvijo mediteranske klime in obilico sonca, ki sije na več kot 1100 rastlinskih vrst. Vedno zeleni polotok se razteza na 355 km2 in doseže 961 m nadmorske višine, okrog in okrog pa ga obdaja kristalno čisto morje. Gozdovi iglavcev, oljčni nasadi, vinogradi, agrumi kot so pomaranče in limone; mandlji, rožiči; zdravilne rastline in začimbe kot so lovor, rožmarin, kadulje, mete; eksotični kaktusi in palme!
Poleg rastlinskega vas bo presenetil tudi bogat živalski svet. Na Pelješcu, zlasti v Lovištu, med živalskimi vrstami izstopa šakal – podvrsta kojota, ki je na teh področjih preživela le na Pelješcu. Pogosto jih je možno videt v zgodnjih jutranjih urah kako se nemoteno sprehajajo po vinogradih in prečkajo ceste. To so nočne živali, ki se gibljejo v paru ali skupinici in se oglašajo ponoči z dolgim zavijanjem. Najprej se oglasi eden, nato se mu javijo drugi na okoliških hribih. Med divjadjo so zanimivi mufloni, divje svinje, zajci, fazani ter sove uharice, žabe, galebi… Med sprehodom po poteh na Pelješcu lahko srečate tudi zakonsko zaščiteno želvo, med vožnjo po lokalnih cestah pa vam poleg šakala lahko cesto nenapovedano prečka posebni prišlek iz Azije – mali indijski mungo, ki je bil na začetku 20. st. naseljen na to območje, da bi se zmanjšala populacija modrasov. Omenimo še žoltoplaza – povsem nenevarnega in kači podobnega kuščarja, ki je skozi evolucijo izgubil noge. Njega se nihče ne boji, saj je koristna žival, ki se hrani s kačami in drugimi škodljivci. Za konec omenimo še, da lahko v Lovištu na Pelješcu uživate v petju več kot 100 vrst ptic. Uživajte v zvokih narave.
Doživite osupljivo lepoto nad in pod morsko gladino! V obali Lovišta, ki je dolga 35 km in polna uval, od katerih so številne dostopne le po morju, boste odkrili nov podmorski svet. Poleg številnih vrst rib vas bo očarala tudi zakonsko zaščitena školjka Veliki leščur – največja školjka v Jadranu, ki lahko zraste do 1 m in se nahaja izključno v čistem morju. Veliki leščurji so filtri morja, skozi katere dnevno preteče tudi do 2000 l morske vode. Spoznajte tudi enega izmed najstarejših organizmov v Sredozemlju – morsko travo pozidonijo, ki je dobila ime po grškem bogu morja Pozejdonu. Travniki pozidonije so pljuča morja. Pozidonije bogatijo morje s kisikom, dnevno pa proizvedejo do 14 l kisika.